Tutaj jesteś

Siemię lniane na włosy – czy jest skuteczne?

5 lipca 2021 Uroda siemie lniane na włosy

W niewielkich nasionkach lnu drzemie ogromna moc, jest to skarbnica cennych kwasów tłuszczowych, witamin i minerałów. Po siemię lniane sięga się od wieków w celu poprawienia zdrowia i urody, usprawniania funkcjonowania narządów wewnętrznych. Małe nasionka warto wykorzystać do celów nie tylko spożywczych, ale też kosmetycznych. Wspaniale nadają się do pielęgnacji włosów – stosowane zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Można liczyć na wzmocnienie włosów, zmniejszenie ich wypadania, piękny połysk i gładkość. Będą chronione przed działaniem szeregu niekorzystnych czynników zewnętrznych, a wszystko to za dosłownie przysłowiowe grosze.

siemie lniane

Siemię lniane na włosy efekty, które miło zaskoczą

W niepozornych nasionach lnu znajduje się mnóstwo składników odżywczych, które stoją na straży mocnych i pięknych włosów. Bez wątpienia warto się nimi zainteresować i regularnie po nie sięgać. Wspaniale oddziałują na cały organizm, w tym na skórę i włosy. Jeśli chce się uzyskać jak najlepsze efekty, to warto siemię lniane nie tylko jeść, ale też traktować jako kosmetyk. W niewielkich ziarenkach znajduje się mnóstwo witamin: A, E, C, D, K i z grupy B. Nie brakuje też soli mineralnych, czyli żelaza, fosforu, selenu, miedzi, potasu, cynku, magnezu. Siemię lniane obfituje w niezwykle cenne nienasycone kwasy tłuszczowe z grupy omega-3. Znajduje się w nim też sporo błonnika pokarmowego i aminokwasów. Wszystkie te składniki są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, bujnej fryzury pełnej blasku. Jeśli komuś marzą się piękne włosy, to nie musi wydawać pieniędzy na zakup drogich kosmetyków i korzystać z profesjonalnych zabiegów. Za dosłownie kilka złotych można skutecznie nawilżyć włosy, odżywić je i przywrócić im utracony połysk. Siemię lniane jest dostępne w każdym sklepie spożywczym, najlepiej kupić je w postaci całych nasion, bo wtedy zachowują najwięcej swoich cennych składników i właściwości.

Siemię lniane to idealna opcja w przypadku każdego rodzaju włosów. Warto się nim wspomóc szczególnie przy włosach zniszczonych, cienkich, przesuszonych, skłonnych do wypadania, farbowanych, matowych. Regularne stosowanie lnu sprawia, że włosy stają się miękkie, przyjemne w dotyku, mocniejsze i gęstsze. Ponadto zaczną szybciej rosnąć, co z pewnością będzie świetną wiadomością dla wielu kobiet, które próbują rozmaitych sposobów na przyspieszenie porostu włosów. Siemię lniane nawilża zarówno włosy, jak i skalp, przeciwdziała łupieżowi. Włosy będą wyglądać świeżo i zdrowo, łatwiej się układać. Siemię lniane może być brązowe lub złote, każde będzie dobre, ale jeśli to możliwe, to zaleca się zakup ekologicznych nasion. Jako że w lnie znajduje się mnóstwo przeciwutleniaczy, włosy są chronione przed wolnymi rodnikami i uszkodzeniami oraz przedwczesnym siwieniem. Pielęgnowanie skóry głowy siemieniem lnianym pobudza krążenie krwi, dzięki czemu do mieszków włosowych dociera więcej tlenu wraz ze składnikami odżywczymi. Kolejną zaletą będzie regulacja poziomu pH skóry i unormowanie pracy gruczołów łojowych. Ma to korzystny wpływ na kondycję włosów i tempo ich wzrostu. Można pozbyć się problemów z nadmiernie przetłuszczającymi się włosami i łupieżem. Siemię lniane łagodzi stany zapalne, zapobiega rozwojowi infekcji, przeciwdziała nadmiernemu wypadaniu włosów i różnym problemom dermatologicznym.

siemie

Jak stosować siemię lniane na włosy?

Jest wiele sposobów na wykorzystanie siemienia lnianego w pielęgnacji włosów. Warto włączyć je do codziennego jadłospisu – mielone nasiona można dodawać przykładowo do sałatki czy posypywać ją całymi ziarnami. Świetną opcją będzie też wzbogacenie ziarenkami kanapek. Można też zalać ciepłą wodą zmielone nasiona, z czego powstanie coś w rodzaju kisielu. Na wilgotne włosy i skórę głowy warto nakładać maseczkę z siemienia lnianego, po czym zakłada się czepek na głowę i pozostawia na godzinę, na koniec zmywa wszystko letnią wodą. Wystarczy zalać dwie łyżki siemienia lnianego i gotować przez dziesięć minut, po czym przecedzić nasiona. Siemię lniane sprawdzi się także w roli płukanki po umyciu włosów, której się już nie spłukuje. Należy dodać więcej wody podczas gotowania lnu, aby powstała wodnista konsystencja. Można też dodać do lnianego kisielu oliwę z oliwek i ulubiony olejek eteryczny, a powstałą miksturę stosować jako mgiełkę do włosów. Świetną opcją będzie też olej lniany, który można wcierać w końce włosów, co przeciwdziała ich niszczeniu i rozdwajaniu. Przyda się też do olejowania całych włosów przed ich myciem. Olej lniany można też połączyć z awokado i miodem, co będzie świetną maseczką na włosy.

Redakcja biegwulkanow.pl

Redaktorzy biegwulkanow.pl to zespół wszechstronnych i zaangażowanych specjalistów, którzy z pasją tworzą treści na różnorodne tematy. Nasz blog ogólnotematyczny obejmuje szeroki zakres zagadnień, od domu i internetu, przez zakupy i biznes, aż po urodę. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które pomagają naszym czytelnikom w codziennym życiu i podejmowaniu świadomych decyzji. Każdy z naszych redaktorów posiada bogate doświadczenie i wiedzę w swojej dziedzinie. Regularnie uczestniczymy w szkoleniach i konferencjach, aby być na bieżąco z najnowszymi trendami i odkryciami, co pozwala nam tworzyć treści na najwyższym poziomie. Dzięki temu możemy zapewnić naszym czytelnikom dostęp do aktualnych i użytecznych informacji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?