Tutaj jesteś

Wyszukiwarki internetowe – ranking

23 czerwca 2021 Internet wyszukiwarki internetowe

Chyba nie ma wątpliwości co do tego, że obecnie internet jest najefektywniejszym źródłem informacji. To dzięki niemu w prosty i szybki sposób można korzystać z niemal nieskończonych zasobów zgromadzonych danych. Łatwy dostęp do grafik, filmów, artykułów czy wielu innych plików zapewniają wyszukiwarki internetowe o bardzo szerokim zastosowaniu.

wyszukiwanie w internecie

Czym jest wyszukiwarka internetowa?

Wyszukiwarka internetowa jest witryną, która umożliwia przeszukiwanie zasobów zgromadzonych w internecie. Wystarczy wpisać w pole wyszukiwania określoną frazę lub pytanie, nie ma konieczności znajomości adresu strony internetowej. Po zaakceptowaniu wprowadzonego wyszukiwania pokazuje się wiele wyników w postaci listy podzielonej nawet na setki stron internetowych. Działanie wyszukiwarek oparte jest przede wszystkim na wykorzystaniu specjalistycznych algorytmów, które katalogują strony internetowe, blogi, portale informacje, po czym wyświetlają się na liście, począwszy od najlepszych, a kończąc na tych najsłabszych. Najsilniejsze i najpopularniejsze witryny internetowe korzystają z dobrego pozycjonowania stron, dlatego też w wynikach najczęściej pojawiają się na pierwszym miejscu. Zobacz także: https://biegwulkanow.pl/internet-mobilny-bez-limitu-jaki-wybrac/

wyszukiwarka

Jakie są najpopularniejsze wyszukiwarki internetowe?

Wyszukiwarki internetowe lista najpopularniejszych

1.Google
Chyba nie ma wątpliwości co do tego, że jedną z najpopularniejszych wyszukiwarek jest Google, które działa nieprzerwanie od 1998 roku. Wyszukiwarka w bardzo krótkim czasie skutecznie zmonopolizowała rynek, wypierając inne wyszukiwarki. Dziś jej udział w rynku wynosi nawet 80%, w praktyce oznacza, że nawet trzy na cztery skierowane zapytania w internecie przechodzą przez Google.

2. Bing.com
Bing.com nie jest tak znaną wyszukiwarką jak Google. Szacuje się, że korzysta z niej niespełna 3% użytkowników sieci. Choć ta wyszukiwarka nie ma nic wspólnego z Google, jest do niej bardzo podobna pod względem wizualnym. Bing jest wyszukiwarką będący własnością i domyślną przeglądarkę firmy Microsoft.

3. Yahoo
Yahoo to jest amerykańska wyszukiwarka, która działa nieprzerwanie od 1994 roku. Jej udział w rynku szacowany jest na 1,51%. Co ciekawe kilka lat temu Yahoo połączył siły z Microsoftem, dlatego też użytkownicy serwisu często korzystają przegląd z przeglądarki Bing.

4.Baidu.com
Baidu.com przez wiele osób określana jest mianem chińskiego odpowiednika Google. Wyszukiwarka powstała w 2000 roku i obecnie zajmuje 4 miejsce na świecie pod względem udziału w rynku. Być może jej udział byłby jeszcze większy gdyby nie to, że działa one wyłącznie w języku chińskim i japońskim.

5. Yandex
Yandex jest wyszukiwarką, która przez wielu uznawana jest za godny rywal dla tej najpopularniejszej, czyli Google. Jej największą zaletą jest to, że nie dopasowuje się do obowiązujących w danym momencie trendów, a wprowadza wiele ciekawych i unikatowych rozwiązań, których na próżno szukać w innego rodzaju wyszukiwarkach.

6. DuckDuckGo
DuckDuckGo to ciekawa, choć niezbyt dobrze znana w świecie internetowym wyszukiwarka. Jej udział w rynku wynosi zaledwie 0,4%. Charakteryzuje się niezwykle prostym interfejsem i znaczącą szybkością działania. Dużym jej atutem bez wątpienia jest to, że nie gromadzi i nie przekazuje dalej danych osobowych użytkowników.

7. Nekst.com
Nekst.com nie jest specjalnie znana, warto jednak wspomnieć o tym, że jest to polska wyszukiwarka. Niestety użytkownicy mają co do niej niemal same negatywne opinie, zarzucając pomysłodawcom to, że po prostu nie działa, pomimo zapewnień i wzbudzania wielkich oczekiwań.

Redakcja biegwulkanow.pl

Redaktorzy biegwulkanow.pl to zespół wszechstronnych i zaangażowanych specjalistów, którzy z pasją tworzą treści na różnorodne tematy. Nasz blog ogólnotematyczny obejmuje szeroki zakres zagadnień, od domu i internetu, przez zakupy i biznes, aż po urodę. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które pomagają naszym czytelnikom w codziennym życiu i podejmowaniu świadomych decyzji. Każdy z naszych redaktorów posiada bogate doświadczenie i wiedzę w swojej dziedzinie. Regularnie uczestniczymy w szkoleniach i konferencjach, aby być na bieżąco z najnowszymi trendami i odkryciami, co pozwala nam tworzyć treści na najwyższym poziomie. Dzięki temu możemy zapewnić naszym czytelnikom dostęp do aktualnych i użytecznych informacji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?