W wielu gabinetach kosmetycznych wykonuje się peeling kawitacyjny, czyli zabieg skutecznego oczyszczania skóry za pomocą specjalnego urządzenia, które można kupić i używać w domowym zaciszu. Sekret skuteczności peelingu kawitacyjnego polega na działaniu ultradźwięków, które są emitowane przez metalową szpatułkę w kontakcie z wilgotną skórą. Jest to świetna opcja dosłownie dla każdego, niezależnie od rodzaju skóry. Martwe komórki rogowe warstwy naskórka są nie tylko rozbijane, ale też niszczone, dzięki czemu skóra staje się gładka, a z jej porów znikają zanieczyszczenia.
Peeling kawitacyjny opinie i efekty – czy rzeczywiście warto?
Codzienne oczyszczanie skóry to podstawa, ale należy też regularnie złuszczać naskórek, do czego świetnie sprawdza się peeling kawitacyjny. Dogłębnie oczyszcza skórę, a dzięki usunięciu zrogowaciałej warstwy naskórka możliwe staje się lepsze absorbowanie substancji czynnych znajdujących się w nakładanych na skórę kosmetykach. Jest to wobec tego sposób na efektywniejszą pielęgnację. Peeling kawitacyjny otwiera pory, odblokowuje je, redukując zaskórniki, które są zmorą wielu osób. Można nawet liczyć na wygładzenie drobnych zmarszczek, czyli odzyskanie młodzieńczego wyglądu. Peeling kawitacyjny wyrównuje koloryt skóry, rozjaśnia przebarwienia na skórze. Z metody tej mogą korzystać nawet osoby zmagające się ze skórą wrażliwą, cienką, naczynkową, skłonną do alergii. Za pomocą peelingu kawitacyjnego można w bezpieczny sposób pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń.
Zabieg jest całkowicie bezbolesny, można go wykonać samodzielnie w domu, wystarczy wyposażyć się w urządzenie do kawitacji. Koszt jego zakupu jest relatywnie niski, inwestycja szybko się zwróci. Będzie to zdecydowanie tańsze rozwiązanie niż regularne korzystanie z usługi w salonie kosmetycznym. Jednorazowy zabieg to koszt około 50 złotych, natomiast urządzenie można kupić za mniej niż 200 złotych. Peeling kawitacyjny będzie świetną opcją w przypadku skóry przetłuszczającej się, trądzikowej, z rozszerzonymi porami i zaskórnikami. Jeśli cera wygląda na zmęczoną i odwodnioną, to również warto wykonać zabieg kawitacji. Będzie to świetne rozwiązanie w przypadku rozmaitych niedoskonałości skórnych. Można liczyć na przywrócenie skórze utraconej jędrności i sprężystości. Peeling kawitacyjny wystarczy wykonywać raz w tygodniu, aby osiągnąć świetne efekty. Osoby, które zdecydowały się na zabieg kawitacji, są bardzo zadowolone z uzyskanych efektów i chętnie go powtarzają w przyszłości. Peelingiem kawitacyjnym można oczyścić zarówno twarz, jak również szyję, dłonie i inne części ciała. Warto również spróbować innych zabiegów – zobacz wpis https://biegwulkanow.pl/mikrodermabrazja-diamentowa-jak-wyglada-i-ile-kosztuje/
Peeling kawitacyjny w domu – jak zrobić to prawidłowo?
W celu wykonania peelingu kawitacyjnego trzeba oczywiście wyposażyć się w urządzenie do kawitacji. Potrzebne będą też waciki kosmetyczne i płyn do nawilżania skóry podczas zabiegu. Można posłużyć się hydrolatem, tonikiem, wodą termalną czy źródlaną. Peeling kawitacyjny zawsze wykonuje się na dokładnie oczyszczonej skórze. Urządzenie jest zakończone metalową szpatułką, którą przykłada się do zwilżonego obszaru skóry pod kątem 45 stopni, po czym przesuwa delikatnie po niej płynnym ruchem. Konieczne jest to, aby skóra była cały czas wilgotna, bez tego nie zostaną aktywowane ultradźwięki. Mokrym wacikiem zwilża się skórę, a suchym wyciera szpatułkę z zanieczyszczeń na bieżąco. Na koniec należy umyć twarz w celu pozbycia się pozostałych zanieczyszczeń, po czym przechodzi do nałożenia kosmetyku pielęgnacyjnego. Lepiej sprawdzi się odżywcza ampułka bogata w substancje aktywne lub nawilżające serum. Można też zaaplikować krem czy położyć maseczkę na twarz.