biegwulkanow.pl

biegwulkanow.pl – dom, uroda, internet, biznes

mikrodermabrazja diamentowa
Uroda

Mikrodermabrazja diamentowa – jak wygląda i ile kosztuje?

Medycyna estetyczna stoi na straży młodzieńczego wyglądu. Ma do zaoferowania mnóstwo skutecznych zabiegów, które pomagają pozbyć się oznak starzenia i przeciwdziałać ich powstawaniu. Możliwe stało się przywrócenie skórze utraconego piękna i to nawet bez użycia skalpela. Ogromną popularnością cieszą się zabiegi mikrodermabrazji, które przeprowadza się profesjonalnie w gabinetach kosmetycznych. Nie brakuje też urządzeń do domowego użytku, dzięki czemu można oczyścić skórę poprzez złuszczenie zewnętrznych warstw naskórka. Mikrodermabrazja jest peelingiem mechanicznym, zabiegiem całkowicie bezpiecznym i nieinwazyjnym.

mikrodermabrazja

Jakie daje mikrodermabrazja diamentowa efekty?

Mikrodermabrazja diamentowa jest mikropeelingiem, który wykonuje się przy użyciu specjalnego urządzenia. Polega na złuszczaniu martwego naskórka, docierając aż do głębokich warstw skóry przy pomocy diamentowych tarcz (naturalnych lub syntetycznych). Po dokładnym oczyszczeniu skóry z zanieczyszczeń sięga się po głowicę próżniową, która zasysa pozostałe na skórze drobinki kryształków wraz ze złuszczonym naskórkiem. Moc strumienia kryształków zawsze dobiera się indywidualnie do typu skóry i jej rodzaju. Zabieg wykonuje się przede wszystkim na twarzy, mając nałożone na oczy okulary ochronne, całość trwa około pół godziny. Czas ten wydłuży się w przypadku wykonywania mikrodermabrazji na większych obszarach ciała. Mikrodermabrazja diamentowa dogłębnie oczyszcza skórę, napina ją, zwiększa nawilżenie i rewitalizuje. Można liczyć na wygładzenie drobnych zmarszczek, rozjaśnienie przebarwień, wyrównanie kolorytu, zmniejszenie blizn i wzmocnienie naczyń krwionośnych. Zmniejsza się łojotok, zwężają pory, poprawia elastyczność skóry, pobudza się produkcję kolagenu i elastyny w skórze. Zabieg mikrodermabrazji łączy się często z kwasami, sonoforezą, oczyszczaniem manualnym. Po złuszczeniu skóry stosuje się pielęgnacyjne sera, aby uzyskać jeszcze lepsze efekty.

zabieg mikrodermabrazji

Mikrodermabrazja diamentowa w domu? To możliwe!

Zabieg mikrodermabrazji można wykonać samodzielnie, wystarczy wyposażyć się w urządzenie do użytku domowego. Trzeba jednak liczyć się z tym, że nie jest to profesjonalny sprzęt. Działa on słabiej od urządzeń używanych w gabinetach kosmetycznych, co przekłada się na mniej spektakularne efekty. Mikrodermabrazja w domu jest jednak całkowicie bezpieczna i tania. Zobacz także: https://biegwulkanow.pl/peeling-kawitacyjny-w-domu-czy-jest-bezpieczny/

Ile kosztuje zabieg mikrodermabrazji diamentowej?

Już po pierwszym zabiegu mikrodermabrazji można liczyć na poprawienie swojego wyglądu i kondycji skóry. W celu uzyskania jeszcze lepszych efektów, zaleca się przeprowadzić całą serię zabiegów, bo proces odnowy skóry nie następuje z dnia na dzień ani nawet z tygodnia na tydzień. W zależności od stanu i typu skóry oraz niedoskonałości, dobiera się konkretną liczbę zabiegów. W przypadku niektórych problemów skórnych należy uzbroić się w cierpliwość, bo odzyskanie utraconego piękna zajmie trochę czasu. Istotne będzie to, aby zabiegi mikrodermabrazji były wykonywane regularnie, czasem trzeba wykonać je kilkukrotnie, aby pojawiły się w pełni satysfakcjonujące efekty. Na wysokość ceny zabiegu mikrodermabrazji wpływa przede wszystkim obszar, na którym ma zostać on wykonany. Znaczenie ma także miejscowość, doświadczenie kosmetologa i renoma salonu kosmetycznego/prestiż kliniki medycyny estetycznej. Ceny są bardzo zróżnicowane, średnio płaci się między 50 a 300 złotych za pojedynczy zabieg mikrodermabrazji. Chcąc złuszczyć naskórek tą metodą na całych plecach, trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu 700 złotych. Całkowity koszt usługi zawsze jest obliczany indywidualnie, ustala się go już przed zabiegiem. Jeśli pacjent decyduje się na wykonanie całej serii zabiegów, to zwykle może liczyć na uzyskanie atrakcyjnej zniżki lub na zakup specjalnej oferty w pakiecie, co również przekłada się na niższą cenę.