biegwulkanow.pl

biegwulkanow.pl – dom, uroda, internet, biznes

kominek w salonie
Lifestyle

Pomysł na kominek w salonie – przytulne wnętrze

Obserwowanie płomieni w kominku ułatwia wyciszenie się i sprzyja relaksowi. Przyjemnie jest wygrzać się przy ogniu, szczególnie podczas chłodnych wieczorów, których niestety w Polsce nie brakuje. Warto wobec tego rozważyć montaż kominka w salonie, który stanie się praktyczną dekoracją wnętrza. Obecnie można liczyć na szeroki wachlarz wyboru, dzięki czemu nie ma problemu z dobraniem odpowiedniego modelu do aranżacji. Kominek będzie nie tylko źródłem ciepła, ale też piękną ozdobą, pozwoli na stworzenie przytulnego i klimatycznego wnętrza, w którym będzie się miło spędzać czas.

Kominek w salonie? Jak najbardziej!

Kominek w salonie to marzenie wielu osób, które można obecnie zrealizować niemalże w każdym domu. Będzie nieoceniony w okresie jesienno-zimowym jako dodatkowe źródło ciepła. Można liczyć na stworzenie wspaniałego klimatu w pomieszczeniu, sprzyjającego relaksowi. Samo patrzenie na płomienie działa kojąco, a naturalny zapach palącego się drewna jest kolejną korzyścią. Osoby, którym jest ciągle zimno, z pewnością docenią przyjemne ciepło z kominka. Pozwoli to szybciej powrócić do zdrowia w przypadku przeziębienia i zniwelować bóle reumatyczne. Do zalet kominka w salonie zaliczyć można utrzymanie optymalnego poziomu wilgoci w pomieszczeniu. Nie trzeba będzie martwić się o powstawanie chorobotwórczych drobnoustrojów w postaci pleśni i grzybów. Kominek ma wysokie walory zarówno użytkowe, jak i estetyczne. Stanowi niebanalną dekorację. Obecnie można liczyć na bogactwo i różnorodność asortymentu, nowoczesne kominki robią ogromne wrażenie. Sprawdzą się zarówno w domu jednorodzinnym, jak i mieszkaniu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby postawić kominek elektryczny w salonie zamiast tradycyjnego.

kominek

O czym należy pamiętać, decydując się na kominek do salonu?

Rodzajów kominków jest wiele. Modele tradycyjne z zamykanym wkładem mogą ogrzewać nie tylko pomieszczenie, w którym się znajdują, ale cały budynek. Alternatywą dla klasycznego kominka będzie koza, czyli kominek wolnostojący. Dla wielu osób funkcja grzewcza nie ma większego znaczenia, dlatego można wybrać kominek dekoracyjny otwarty. Możliwe jest nawet cieszenie się widokiem skaczących płomieni w palenisku w dwóch pomieszczeniach jednocześnie, jeśli wybierze się kominek dwustronny. Wiele osób rezygnuje ze swojego marzenia o kominku w salonie z obawy przed pożarem i dymem, ale jest na to rozwiązanie – kominek elektryczny. Modeli kominków jest tak wiele, że nie ma żadnego problemu z dopasowaniem ich do aranżacji wnętrza, swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Można postawić na klasykę, nowoczesność czy minimalizm. O kominku warto pomyśleć już na etapie projektowania domu, ale możliwe jest też zainstalowanie go w już stojącym obiekcie. Istotne, aby podłoże pod kominkiem było wystarczająco wytrzymałe. Niezbędny będzie też przewód kominowy do podłączenia kominka o odpowiednich wymiarach. Konieczne jest również wyznaczenie wystarczającej ilości miejsca na wszystkie akcesoria kominkowe i opał. W pobliżu kominka nie może znajdować się żadna instalacja elektryczna ani hydrauliczna. Znajdź więcej inspiracji na https://biegwulkanow.pl/salon-inspiracje-i-ciekawe-rozwiazania/.

kominek salon

Ciekawy pomysł na kominek w salonie

W nowoczesnych wnętrzach wspaniale odnajdą się kominki z wkładem stalowym, natomiast w klasycznych mile widziane będą modele z wkładem żeliwnym. Nie brakuje kominków z przeszkleniami czy dekoracyjnymi panelami. W pomieszczeniach urządzonych w stylu rustykalnym godny polecenia będzie kominek koza czy piec kaflowy. Kominek może zostać obudowany kamieniem, betonem, cegłą, kaflami, blachą, metalem, drewnem czy nawet gipsem ornamentowym. Ścianę z kominkiem warto natomiast przyozdobić różnymi obrazami, kwiatami, świecznikami, książkami, figurkami, trofeami. Ciekawą opcją będzie powieszenie na ścianie nad kominkiem telewizora. W salonie urządzonym w stylu scandi świetnie sprawdzi się kominek w drewnianej obudowie, z bielonymi deskami lub z płytami będą strzałem w dziesiątkę. Z kolei w nowoczesnym pokoju dziennym warto postawić na obudowę kamienną – z trawertynu, marmuru, granitu, wapienia czy piaskowca. W styl industrialny wspaniale wpisują się kominki wolnostojące ze stali, o prostej formie. Z kolei w przypadku stylistyki prowansalskiej mile widziane będą bogato zdobione kominki przypominające arystokratyczne meble barokowe. Do udekorowania kominka można posłużyć się różnymi przedmiotami: świecami, albumami o sztuce, obrazami, kwiatami.