Nieskrępowany dostęp do internetu stał się nieodłącznym elementem codziennego życia. Trudno jest sobie wyobrazić współczesny świat bez możliwości zakupów online czy dostępu do konta bankowego za pośrednictwem telefonu komórkowego. Mobilny internet bez limitu to doskonałe rozwiązanie dla osób, które potrzebują swobodnego dostępu do sieci, a zarazem nie znajdują się w zasięgu stałego łącza. To również praktyczny wybór dla klientów, którzy często znajdują się w podróży lub korzystają z internetu w telefonie. Co dokładnie oznacza stwierdzenie „bez limitu” i co warto wiedzieć, aby uniknąć rozczarowania, gdy napotkany „lejek”?
Internet bez limitu – prawda czy mit?
W pierwszej kolejności należy wyjaśnić, że określenie „bez limitu”, którym dostawcy usług posługują się w reklamach, nie jest dokładnie tym, co klient ma na myśli. Bezprzewodowy i pozbawiony limitu dostęp do internetu przy zachowaniu wysokiej prędkości transferu nie jest niestety możliwy. Z tego powodu operatorzy oferują ustalony pakiet danych, po którego wyczerpaniu natrafiamy na „lejek”, czyli ograniczenie prędkości ściągania.
Wielkość pakietu, rodzaj ograniczenia oraz jego warunki różnią się w zależności od dostawcy. Podczas porównywania ofert należy zwrócić uwagę nie tylko na cenę, ale również na wszystkie pozostałe warunki, gdyż niektórzy operatorzy zwiększają pakiety danych dla stałych klientów lub oferują „pakiet nocny”, który umożliwia korzystanie z darmowe ściąganie w wybranym przedziale czasowym. Z tych powodów wybór oferty powinien być podyktowany osobistymi preferencjami użytkownika.
Internet mobilny bez limitu danych – jak wyglądają oferty najpopularniejszych operatorów?
Nju Mobile oddaje do dyspozycji tanią i przejrzystą umowę o nazwie Nju internetowy. Przy miesięcznej opłacie 29 złotych – oraz opłacie aktywacyjnej w wysokości 20 złotych – otrzymujemy 40 GB transferu, jednakże z czasem wielkość pakietu rośnie – po 6 miesiącach otrzymujemy 80 GB, po 12 miesiącach 100 GB, natomiast po 24 miesiącach pakiet osiąga maksymalną wielkość 120 GB. Po wyczerpaniu pakietu prędkość transferu spada do 1Mb/s.
Internet mobilny od Orange pod nazwą Internet Domowy 4G będzie nas kosztować 59 złotych miesięcznie – plus 49 złotych opłaty aktywacyjnej – jednakże w tej cenie przez 24 miesiące otrzymujemy 250 GB transferu miesięcznie. Dodatkową zaletą tej oferty jest „pakiet nocny”, aktywny od 00:00 do 8:00 – korzystając z internetu w tych godzinach, nie naruszamy naszego pakietu podstawowego. Po wyczerpaniu pakietu prędkość transferu spada do 1Mb/s. Cena 59 złotych jest dostępna tylko po zgodzie na otrzymywanie elektronicznych faktur oraz materiałów reklamowych.
Plus wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów z ofertą Plus Internet 100. Działanie umowy oraz wielkość pakietu danych zależy od wybranego przez nas wariantu: 30 złotych/30 GB, 40 złotych/45 GB, 50 złotych/60 GB i 70 złotych/100 GB – są również dostępne promocje, które zwiększają pakiety w wybranych ofertach. Po wyczerpaniu transferu – w przypadku umów powyżej 30 złotych – wciąż możemy teoretycznie korzystać z szybkiego internetu pod warunkiem, że znajdujemy się w zasięgu LTE. W tym wypadku prędkość połączenia zależy od ilości użytkowników. Im więcej osób w okolicy korzysta z sieci bez wykorzystanego pakietu danych, tym niższa będzie nasza prędkość ściągania. Zobacz więcej: https://biegwulkanow.pl/wyszukiwarki-internetowe-ranking/
Z routerem czy bez?
Internet mobilny bez limitu to kusząca oferta dla użytkowników, którzy nie znajdują się w zasięgu stałego łącza. Jednakże korzystanie z telefonu jako hotspota wiąże się z szybszym wykorzystaniem baterii. Dodatkowym problemem może być siła sygnału, dlatego interesującą opcją może być wybranie oferty z dołączonym routerem. Urządzenie wzmacnia sygnał i pozwala na bezproblemowe podłączenie laptopów, tabletów, a nawet telewizorów.