Tutaj jesteś

Zegary ścienne – jaki rodzaj i styl wybrać?

12 czerwca 2021 Zakupy ekskluzywne zegary ścienne

Zegar to jeden z najczęściej wybieranych elementów wystroju, który sprawdzi się w pokoju, sypialni oraz kuchni. Dobrze dobrany zegar spełnia nie tylko praktyczną funkcję pokazywania czasu, ale również stanowi wspaniałą dekorację. Od tradycyjnych czasomierzy z wahadłem po elektroniczne wyświetlacze wielofunkcyjne, zegary to element wystroju, który pozwoli nadać mieszkaniu unikalny charakter. W jaki sposób wybrać odpowiedni zegar do naszego wnętrza?

Wielkość ma znaczenie – rozmiar zegara

Przy aranżacji wnętrza jednym z najmniej pożądanych efektów jest przeładowanie pokoju ozdobami. Oprócz odpowiedniego stylu, wielkość zegara jest jedną z pierwszych rzeczy, na które musimy zwrócić uwagę podczas zakupów. W małych pomieszczeniach lub takich, gdzie na ścianach znajduje się już dużo detali, duże zegary doprowadzą do optycznego pomniejszenia wnętrza. Przeładowanie ozdobami sprawia, że trudno jest skupić wzrok w jednym punkcie, co prowadzi do obniżenia walorów estetycznych pokoju. Większym zegarom powinno pozostawić się dość wolnego miejsca, aby skupiały na sobie uwagę – w tym wypadku mniej znaczy więcej.

zegar ściana

Ekskluzywne zegary ścienne – tradycja i prestiż

Prosta elegancja sprawia, że klasyczne zegary wciąż są jednymi z najczęściej wybieranych wzorów na rynku. Prosta metalowa obręcz oraz ciąg cyfr to wszystko, czego potrzeba, aby uzyskać imponującą całość. Wyraziste krawędzie, przejrzysty cyferblat i długie wskazówki to inspiracje zaczerpnięte z historycznych zegarów ratuszowych i dworcowych. Dzięki nieprzemijającemu urokowi tego typu modele sprawdzą się zarówno w tradycyjnie urządzonych pokojach, jak i loftach w stylu industrialnym oraz minimalistycznych wnętrzach. Przy wyborze takiego zegara warto pamiętać o tym, na jakiej powierzchni chcemy go zawiesić. Wiele modeli posiada ażurowy cyferblat, przez co wskazówki mogą słabo kontrastować z podłożem. Jednocześnie przeźroczysta konstrukcja sprawia wrażenie lekkiej pomimo rozmiarów – zegary tego typu mogą liczyć nawet 80 centymetrów średnicy – dlatego warto zadbać o odpowiednią ilość wolnego miejsca na ścianie.

Zegary ścienne nowoczesne – powiew świeżości

Popularność minimalistycznie urządzonych wnętrz sprawiła, że zegary dostosowały się do tego trendu. Do jasnych pomieszczeń, w których króluje kontrast biel-czerń oraz wyraziste kolory, pasować będzie duży, pozbawiony cyfr zegar. Ciekawym rozwiązaniem są także modele bez tarczy – w tym wypadku cyfry lub znaczniki godzinowe nakleja się na ścianę, tworząc tym samym ciekawą aranżację, wykorzystującą pustą przestrzeń. Nowoczesne zegary nie zawsze wykorzystują tradycyjny cyferblat, optując za wykorzystaniem niecodziennych wzorów, zarówno regularnych, jak i nieregularnych – np. rozety, okręgi, obręcze czy wielokąty. Zegary tego typu najlepiej sprawdzają się na ścianach z dużą ilością wolnego miejsca, dzięki czemu wnętrza nie będą sprawiać wrażenia przeładowanych. Zobacz także: https://biegwulkanow.pl/zyrandol-do-salonu-na-jaki-postawic/

zegar na ścianę

Zegary przyszłości – wielofunkcyjne wyświetlacze i znacznie więcej

Chociaż trudno pobić prostotę dwóch wskazówek oraz cyferblatu, na rynku dostępne są modele, które z pewnością przypadną do gustu miłośnikom nowoczesnych technologii. Zegary cyfrowe oferują coś więcej, niż tylko wskazywanie czasu – bardzo często urządzenia posiadają również kalendarz oraz termometr. Tego typu zegary najlepiej będą się prezentować w nowoczesnych, minimalistycznie urządzonych wnętrzach. W zależności od modelu, urządzenia cyfrowe mogą dysponować budzikiem oraz regulacją jasności, co czyni je znakomitym wyborem do biura czy salonu. Podświetlany wyświetlacz sprawia, że pokazywane informacje będą widoczne niezależnie od koloru ściany oraz poziomu oświetlenia.

Redakcja biegwulkanow.pl

Redaktorzy biegwulkanow.pl to zespół wszechstronnych i zaangażowanych specjalistów, którzy z pasją tworzą treści na różnorodne tematy. Nasz blog ogólnotematyczny obejmuje szeroki zakres zagadnień, od domu i internetu, przez zakupy i biznes, aż po urodę. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które pomagają naszym czytelnikom w codziennym życiu i podejmowaniu świadomych decyzji. Każdy z naszych redaktorów posiada bogate doświadczenie i wiedzę w swojej dziedzinie. Regularnie uczestniczymy w szkoleniach i konferencjach, aby być na bieżąco z najnowszymi trendami i odkryciami, co pozwala nam tworzyć treści na najwyższym poziomie. Dzięki temu możemy zapewnić naszym czytelnikom dostęp do aktualnych i użytecznych informacji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?